Chrípka a nachladnutie

chrípka a prechladnutie

Zimné obdobie so sebou často prináša ochorenie menom chrípka, ktoré aspoň pre deti často znamená prázdniny navyše.

Chrípka patrí medzi infekčné ochorenie a vyvoláva ho premenlivý rýchlo sa šíriaci vírus. Prejavuje sa ako akútne zápalové ochorenie a prejavuje sa nasledujúcimi prejavmi: únava, horúčka, ťaživý a úporný kašeľ, bolesti hlavy či svalov, triaška, nádcha, škriabanie v hrdle. Vyžaduje si  oddych na lôžku.

Ak by sme sa na chrípku pozreli aj z druhej strany, tej ktorá vychádza z nás samotných, čo by nám toto ochorenie mohlo naznačovať? Prvoplánová odpoveď by bola: „Už nič nejde.“

Pri chrípke sa často cítime akoby pridusení a naše telo nám môže zrkadliť, že sa presne takto cítime pridusení istou situáciou. Bojíme sa prejaviť, vysloviť svoje túžby alebo o niečo požiadať. Vzhľadom k tomu, že pri chrípke potrebujeme pokoj a tak trocha byť izolovaní od ostatných (z dôvodu šírenia sa choroby) je to známka toho, že sa od situácie chceme oddeliť a nenašli sme logický a rozumný dôvod, prípadne máme strach o to požiadať.

Využívame chorobu aby sme si oddýchli napríklad od zamestnania, kde sa cítime zavalení prácou, prípadne nevychádzame práve najlepšie s kolegami, priateľmi alebo riešime trápenie v rodine. Chrípka signalizuje problém so vzťahmi s inými ľuďmi.

Čo s tým? Skúsiť sa zamyslieť, aký máme v súčasnej dobe postoj k iným ľuďom či už v rodine, zamestnaní, medzi priateľmi. Uvedomiť si, že únikom nič nevyriešime a skúsiť zmeniť svoj postoj k danej situácii. Často zistíme, že sme sa postavili do role obete. Je možné, že daný problém viac dramatizujeme než v skutočnosti je.

Nachladnutie
je jedným z príznakov chrípky a aj ono nám istým spôsobom odráža naše vnútorné postoje. Pri klinických príznakoch nádchy pociťujeme upchatý nos, ťažšie sa nám môže dýchať, prípadne hovoriť,  môžu sa zväčšiť mandle a podobne. Asi najvýraznejším znakom je neustále smrkanie a podráždený noštek.

Pri plnom nose nám telo môže hovoriť, že tak, ako sa nám ťažšie dýcha, tak máme zároveň problém prijímať veci zvonka. To isté je pri bolestiach hlavy, kedy si „lámeme“ hlavu a nič sme nevyriešili. Vďaka kašľu máme možnosť sa na veci a svoje okolie takpovediac „vykašľať“, odmietame si všímať veci, ktoré sa dejú v nás a aj okolo nás.

V prípade, že pri chrípke alebo nachladení sa zväčšia aj mandle, je to symbol toho, že nechceme niečo (okolnosti, situácie) prehltnúť. Ide nám to dosť ťažko. Istým spôsobom nám choroba dáva čas na to, aby sme mali čas si vyjasniť to, čo v danej chvíli potrebujeme.

Ak by sme to zhrnuli, chrípka či nachladnutie nás upozorňujú, že sami vo svojom vnútri sme  „prechladli“, že nám chýba teplo, že sme možno viac dali prednosť chladnému rozumu než teplu srdca. Bránime sa „prehltnúť“ niečo, čo si myslíme, že nám neprospieva.

Súčasne je to známka toho, že sme sa začali správať nie podľa seba ale iných, že sme prijali za svoje to, čo k nám nepatrí. Možno nevhodným správaním, posudzovaním, hovorením. Vo vnútri však cítime, že toto nie je naše a tak sa pomocou fyzických symptómov toho snažíme zbaviť, pretože nás to oslabuje. Zamyslieť by sme sa mali aj nad tým, či nám nechýba sebadôvera, istota, že konáme správne.

Aby sme naplo využili čas, ktorý sme „vďaka“ chorobe získali, bolo by minimálne zaujímavé skúsiť sa zaoberať sám sebou a ísť za vlastným „nosom“. Čo by sme chceli povedať, aké túžby vyjadriť a či chceme žiť podľa seba alebo iných. Prípadne je to čas, aby sme konečne prestali stresovať a poriadne si oddýchli.

Ako ale na chrípku a nachladnutie aj inak než medikamentmi z lekárne?

Opäť, na výber je dnes množstvo prípravkov voľne dostupných alebo od lekára a je na vás, čomu dáte prednosť.

„Antibiotikum“ z prírody

Ponúkam vám takzvané prírodné antibiotikum, hoci to pod skutočné antibiotiká nepatrí. Používam ho už asi pol roka a mám s ním výborné skúsenosti ja a aj moja rodina prípadne známi, ktorým som ho odporučila. Ku mne sa dostal tiež cestou osobných skúseností istého veľmi múdreho pána Olega a za to mu odo mňa patrí neskutočná vďaka.

Tento recept je môj osobný, prispôsobený tomu, ako sme s tým experimentovali v malej miere. Na internete k danej téme nájdete aj iné recepty a je na vás, ktorému dáte prednosť. Do tohto článku dávam niečo s čím mám osobnú skúsenosť. Vďaka tomuto prípravku som nemala chrípku, nádchu a keď začínam kašlať, veľmi rýchlo sa mi uľaví.

V prípade prepuknutia choroby pri užívaní choroba v priebehu dvoch – troch dní ustupuje. Osobne som ešte neochorela, ochorela moja mama ale bez akýchkoľvek liekov sa vyliečila naozaj v priebehu dvoch dní. V čase chrípkovej epidémie ho užívame preventívne, inak ho brať nie je nutné. Každý sme ale originál, reagovať môžeme rôzne.

Čo k tomu potrebujete:

Dávka cca na tri až štyri 7 dcl fľaše od zaváraných uhoriek

6 stredne veľkých cibúľ
3 celé hlavičky cesnaku
1 veľký chren – cca 20 cm
Zázvor – cca 10 cm
4 čili papričky – rozdrvené (najlepšie sú čerstvé – ako náhrada aj sušené)
Celé vrecúško kurkumy (môže aj trocha menej)
Jablčný ocot

Cibuľu, cesnak, chren a zázvor rozmixujeme (posekáme na veľmi drobné kúsky najlepšie mixérom). Primiešame do toho posekané čili papričky a kurkumu. Nadávkujeme do fľaše asi tak do 2/3. Zalejeme jablčným octom doplna. Fľašu uzavrieme, premiešame a necháme na  tmavom suchom mieste dva týždne. Ideálne každý jeden deň uzavreté pretrepať.

O dva týždne precedíme cez gázu a čo najviac sa snažíme vytlačiť šťavu a docieliť „suchosť“ drte. Používame pritom rukavice, úplne postačia tie z potravín na pečivo. Je to kvôli kurkume, ktorá silno farbí.

Precedené tonikum zlejeme do fľaše a užívame podľa potreby. Pred užitím pretrepať. Lepšie je to brať asi  5 – 10 minút po jedle.

Na prevenciu a občasné použitie stačí 1x denne kávová lyžička. V prípade začínajúcich príznakov stačí polievková lyžica 1 – 2 krát denne.  Ak už choroba prepukla tak užívajte 3x denne polievkovú lyžicu. Aj tu platí zásada – všetkého s mierou. Nepreháňajte to, neodporúča sa viac ako tie tri, maximálne štyri polievkové lyžice (osobne sme dávkovali len 3 PL). Ide o zmes surovín, ktoré v sebe skrývajú prírodnú silu.

S láskou a svetlom pripravila

Pavlína

Kontakt:
Pavlína Krétová
t.č. : +421 907 928 595
email: info@kvantovouoptikou.eu
facebook: Kvantovou optikou
Skype: Pavlina AK
web: https://kvantovouoptikou.eu/

Ďalší článok z rubriky Reč nášho tela:   Alergie

 

Vďaka pozitívnemu mysleniu sa dá prežiť krásny život.

 

FB stránka: Prítomný okamih